Rośliny są niezwykle drogocennym przedmiotem dla wielu z nas, ponieważ nie tylko posiadają wartość finansową, lecz przeważnie trzykrotnie większą wartość sentymentalną. Wobec tego, w czasie przeprowadzki powinniśmy na rośliny skierować szczególną uwagę a pomocne w tym będą nasze wskazówki.

Etapy bezpiecznego transportowania roślin

Transport roślin jest bardzo złożonym procesem, aby w pełni był udany, należy zastosować się do każdego z wymienionych etapów.

Pierwszy etap – najlepiej dzień przed przeprowadzką umieścić rośliny w jak największym, solidnie wykonanym, pojemnym pudełku. Cały karton należy zabezpieczyć papierem lub gazetami, tak by uniemożliwić ich przemieszczanie się w obrębie kartonu. Bardzo istotne jest, aby nie zaklejać pudełka. Powinno być ono otwarte, aż do momentu przyjazdu ekipy, która zajmie się przeprowadzką.

Drugi etap – do otwartego pudełka z roślinami należy włożyć wilgotne, miękkie ściereczki, które pomogą roślinie utrzymać adekwatną wilgotność w trakcie przeprowadzki.

Trzeci etap – gdy zostanie już zabezpieczony karton z rośliną, warto dokładnie zewnątrz go opisać, czytelnie zaznaczając jego górę i dół, a także należy pamiętać, aby dopisać, że znajdują się w nim roślina. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zostanie on odpowiednio przetransportowany do nowej lokalizacji.

Czwarty etap – na czas przeprowadzki należy wyciąć dziury wentylacyjne w górnej części kartonu, a pozostały ścianki pudełka należycie zakleić.

Piąty etap – po przetransportowaniu roślin, należy delikatnie rozpakować karton oraz wyjąć rośliny, tak aby nie uszkodzić łodyg.

Szósty etap – wypakowane ro Kopen Ceftin Zonder Recept Online śliny nie należy bezpośrednio stawiać w świetle słonecznym, tak by nie doznały szoku termicznego. Zaleca się w związku z tym, stopniowe przyzwyczajanie roślin do nowego wnętrza.

 

Stosując się do powyższych rad, z pewnością cały proces przeprowadzki roślin okażę się satysfakcjonujący.