Jakie kartony wybrać do przeprowadzki?

Pomyślność w realizacji przeprowadzki jest w dużej mierze uzależniona od wyboru odpowiednich kartonów, ich liczby oraz ich należytej wielkości. W związku z tym, warto dokładnie zaplanować całe przedsięwzięcie a kartony nabyć takie, by faktycznie ułatwiły nam cały proces przeprowadzki.

Który karton jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od tego co mamy zamiar w nich przetransportować. Jeśli zamierzamy przewieźć duże, lekkie przedmioty, wówczas zaleca się większe kartony wykonane z tektury trójwarstwowej. Natomiast, jeśli chcemy przewieźć cięższe przedmioty, wtenczas poleca się zakupić mniejsze kartony, wykonane z pięcio-warstwowej tektury. Nie zależnie od tego czy pragniemy przeprowadzić mieszkanie czy biuro, warto zaopatrzyć się zarówno w mniejsze jak i w większe pudełka.

Duże kartony

Wydać nam się może, że najlepsze metoda na przeprowadzkę to pakowanie mienia do dużych kartonów. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim, jeżeli w wielki karton zapakujemy najcięższe rzeczy, może się okazać, że pudełko będzie nie do udźwignięcia. A kolejna kwestia, która raczej odradza nam wybór wspomnianej techniki pakowania to nie zapakowanie kartonu do pełna, bowiem czym większy karton, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie w nim duża przestrzeń niewypełniona.

Liczba kartonów niezbędna do realizacji przeprowadzki

Oszacowanie ilości kartonów jest niezbędne do realizacji przeprowadzki, choć to zadanie nie należy do łatwych. Najlepiej jest więc, sporządzić przybliżoną kalkulację a następnie zakupić nieco więcej kartonów, gdyż jest to jedyna pewność, że całe mienie uda nam się w pełni zapakować, a nawet jeśli pozostaną nie zużyte pudełka, zawsze możemy je zwrócić do punktu sprzedaży. http://norrmann.info/de-lng/citoles/index.html