Zapakowanie szklanych przedmiotów jest niezwykle stresującym momentem w czasie przeprowadzki, aczkolwiek istnieje kilka łatwych wskazówek, by cały ten proces odbył się szczęśliwie.

Kilka praktycznych wskazówek pomocnych przy pakowaniu szklanych przedmiotów:

  • Do pakowania szklanego mienia, najkorzystniej jest zastosować silnie wytrzymałe kartony z tektury pięciowartościowej. Oprócz samego pakowania, bardzo ważne jest staranne zaklejenie pudełka. Najdelikatniejsze przedmioty zaleca się zabezpieczać metodę „podwójnego pakowania”. Technika ta gwarantuje podwójną ochronę przedmiotów. Wspomniany proces pakowania polega na, zapakowaniu szklanego przedmiotu w mniejsze pudełko, umieszczeniu go w większym a następnie na wypełnieniu pustej przestrzeni miękkimi wypełniaczami, takimi jak koce czy ręczniki.
  • Warto na klika tygodni przed przeprowadzką zacząć zbierać, papiery oraz gazety. Owe niedrogie materiały z pewnością skutecznie zabezpieczą szklane mienie. Ponadto, zaleca się zaopatrzyć w folię bąbelkową.
  • Gdy już karton będzie dokładnie oklejony, warto wypełnić dno pudełka papierem lub folią belkową na głębokość kilku centymetrów.
  • Proces pakowania najlepiej rozpocząć od największych szklanych przedmiotów, owijając je starannie w gazety a następnie zaklejając taśmą klejącą. Wolne przestrzenie w kartonie należy wypełnić folią bąbelkową, tak by przedmioty były stabilne i nie przesuwały się z boku na bok.
  • Po zapakowaniu największych szklanych przedmiotów, można przystąpić do pakowania mniejszych. Pozostałe przedmioty również należy owijać w gazety. Pomiędzy mniejszymi szklanymi przedmiotami nie może zabraknąć miękkich wypełniaczy.
  • Gdy będą już zapakowane rzeczy w kartonach, należy pudełka dokładnie zakleić i podpisać, włącznie z oznaczeniami góra, dół oraz uwaga szkło. Dzi Achat Beafemic (Ponstel) en Ligne sans Ordonnance ęki temu ekipa, która zajmie się przeprowadzką, będzie wiedziała, w jaki sposób powinna się obchodzić z danymi kartonami.